ANIMATOR SPOŁECZNY OWES

DANE OFERTY

  • Typ ofertyPraca stała
  • Pensja: nie podano
  • Firma: Fundacja Dla Was
  • Kontakt: Katarzyna Pieniak
  • Telefon: 58 500 87 28
  • Język obcy: Nie wymagany
  • Doświadczenie: Minimum 2 lata

MIEJSCE PRACY

  • Miejscowość: Rumia
  • Państwo: Polska

Fundacja Dla Was ogłasza rekrutację na stanowisko:

Wymagania:

• minimum 2-letniego doświadczenia w świadczeniu usług animacyjnych odnośnie rozwoju lokalnego, tworzenia partnerstw lokalnych, pracy w organizacji pozarządowej,

• znajomość ustawy o ekonomii społecznej,

• prawo jazdy kat. B

• wiedzę i kompetencje w zakresie:

• stwarzania warunków do efektywnej komunikacji miedzy różnymi osobami i podmiotami,

• ułatwiania procesów komunikacji wewnątrz grupy oraz zwiększania zaangażowania,

• pracy z grupą, moderowania i prowadzenia spotkań,

• rozwiązywania konfliktów,

• przygotowania i przeprowadzenia procesu animacji, który będzie uwzględniał rozwój organizacji oraz idei ekonomii społecznej,

• specyfiki i najważniejszych uwarunkowań społeczno-gospodarczych obszaru, w którym prowadzi działania animacyjne,

• specyfiki i najważniejszych uwarunkowań prawno–finansowych funkcjonowania sektora ekonomii społecznej (w tym m.in. znajomość ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, ustawy o spółdzielniach socjalnych, ustawy Prawo zamówień publicznych oraz dokumentów strategicznych np. Krajowego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej).

Dodatkowym atutem będzie:

• doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych,

• ukończone szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe w obszarach związanych z ekonomią społeczną, potwierdzone certyfikatami,

• doświadczenie w realizacji projektów/inicjatyw o charakterze społecznym,

• osiągnięcia w zakresie budowania partnerstw lokalnych,

• osiągnięcia w zakresie tworzenia lokalnych/regionalnych strategii rozwoju,

• dodatkowe wykształcenie (np. studia podyplomowe, certyfikaty profesjonalne, branżowe uprawnienia zawodowe).

Obowiązki:

• diagnozowanie potencjału lokalnego środowiska,

• inicjowanie spotkań, działań i kontaktów pomiędzy podmiotami działającymi na danym obszarze,

• inicjowanie i wspieranie powstawania grup osób i instytucji, zamierzających rozpocząć działalność w formie PES,

• zawiązywanie i rozwój partnerstw, sieci współpracy podmiotów w celu rozwoju PES i PS,

• wymiana informacji nt. zmieniających się przepisów prawa dotyczących PES,

• ułatwianie kontaktów, doprowadzenie do lepszego poznania się mieszkańców i tworzonych przez nich grup i środowisk,

• animowanie wśród mieszkańców dyskusji dotyczących ekonomii społecznej,

• wyszukiwanie i wspieranie liderów lokalnych,

• inicjowanie powstawania grup inicjatywnych,

• motywowanie grup i środowisk do podejmowania aktywności ukierunkowanych na rozwój ekonomii społecznej w tym m.in. spółdzielnie uczniowskie, kooperatywy spożywców,

• budowanie lokalnych koalicji,

• moderowanie sytuacji edukacyjnych w środowisku,

• stałe motywowanie osób, podmiotów, w tym instytucji publicznych do podjęcia i kontynowania działania między innymi poprzez wskazywanie możliwych korzyści społeczno-ekonomicznych lub kosztów zaniechania,

• inicjowanie współpracy PES/PS z sektorem biznesu, w tym przy wykorzystaniu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR),

• włączanie PES/PS w procesy rewitalizacji,

• włączenie PES/PS w proces planowania i realizacji usług społecznych, w tym w formule zdeinstytucjonalizowanej. OWES w tym zakresie współpracuje z JST, jak i z PES/PS.

Oferujemy:

• pracę w zgranym, dynamicznym zespole,

• możliwość elastycznych godzin pracy,

• możliwość rozwoju zawodowego,

• dodatkowe szkolenia,

• umowę o pracę/kontrakt

Jesteś osobą otwartą na ludzi, kreatywną, wychodzisz z inicjatywą mobilizując do działania?

Masz predyspozycje do pracy w środowisku lokalnym?

Osoby zainteresowane powyższą ofertą prosimy o przesłanie CV na adres: [email protected]

W tytule maila prosimy wpisać: Animator społeczny OWES