OPERATOR LINII PRODUKCYJNEJ

DANE OFERTY

  • Typ ofertyPraca stała
  • Pensja: 6 000-7 000 PLN/m-c
  • Firma: JobsGo
  • Kontakt: Dmytro Melamed
  • Telefon: 451555067
  • Język obcy: Nie wymagany
  • Doświadczenie: Nie wymagane

Dla naszego klienta poszukujemy osób na stanowisko: Operator linii produkcyjnej

Firma zajmuje się produkcją wyrobów z zakresu komunikacji bezprzewodowej, komputerów i systemów pamięci masowej, elektroniki użytkowej, przemysłowej i samochodowej.

Adres i miasto pracy: ul. Innowacyjna 4, 55-040 Biskupic Podgórne

Co oferujemy:

Rodzaj umowy: Umowa Zlecenia

Wynagrodzenie - 18,08 netto/godz. Stawka dla młodzieży do 26. roku życia wynosi 23,50 netto za godzinę. Premia 300 brutto za jakość pracy.

Grafik: 5-6 dni w tygodniu po 12 godzin, na 2 zmiany (7-19/19-7). Tydzień na pierwszej zmianie, tydzień na drugiej. Przerwy - 30 i 15 minut. Nie ma przerw na palenie

Zakwaterowanie jest bezpłatne, jednak za opłatą media 250 zł netto. Dopłata za nocleg - 300 zł netto, którą można płacić w sklepach spożywczych.

Zapewniamy transport do miejsca pracy

Obowiązki pracownika:

Operator linii SMT1. Praca na linii montażowej podzespołów elektrycznych na płytkach drukowanych. Wszystko zaczyna się od wydania komponentów (elementów elektronicznych i płytek drukowanych), które pracownik przygotowuje, dołącza specyfikację i przekazuje operatorowi.

Znakowanie produktów kodami QR odbywa się za pomocą lasera lub naklejki specjalnej etykiety.

Kontroluje aplikację pasty lutowniczej. Po znakowaniu płytka przechodzi wzdłuż linii do maszyny z nałożeniem pasty lutowniczej, do drukarki sitodrukowej. Pasta lutownicza jest przenoszona na płytkę. Jakość aplikacji kontrolowana jest za pomocą urządzenia do kontroli optycznej, budowany jest model cyfrowy, analizowana jest objętość, eliminacja, kształt i pobierany do komputera. Urządzenie ocenia jakość nałożonej pasty lutowniczej, w przypadku odchyleń wysyłany jest sygnał do operatora, który ocenia dane maszyny i wynik. Czasami operator nakłada pastę termoprzewodzącą na matrycę.

Sprawdza instalację komponentów na płytach. Nad procesem pracuje 2 pracowników. Po kontroli płytka drukowana przechodzi przez linię i trafia do instalatora podzespołów automatyki. Elementy elektroniczne instalowane są na płytce drukowanej, operator podaje elementy w taśmach do specjalnych podajników i układa je w maszynie, zastępuje cewki/kasety elementami w modułach poprzez ich sklejenie, w celu zapewnienia ciągłej pracy linii, skanowanie ich równolegle ze skanerem do systemu. Praca w toku nie jest trudna, ale w ruchu. Liczba sztuk wyprodukowanych na godzinę wynosi 154. Operator musi prowadzić raport dotyczący liczby awarii, liczby sztuk gotowych i wadliwych.

Operator linii SMT2. Przyjmowani są głównie pracownicy z językiem polskim na poziomie A1-A2. Płyty są automatycznie przenoszone w dół linii do procesu, gdzie operatorzy wkładają komponent do maszyny w celu przeprowadzenia diagnostyki. Przy odbiorze komponentu sprzęt sprawdza jego wymiary, styki, jeśli są jakieś odchylenia - odrzuca go i daje operatorowi sygnał, że komponent spełnia parametry i przesyła go do procesu ICT Lutowanie/POST SMT. Po sprawdzeniu przez operatora, że płyta jest zmontowana zgodnie z normami i rysunkiem, uruchamia przenośnik do pieca. Karta automatycznie przechodzi przez maszynę. Okazuje się, że jest już lutowany i gotowy produkt.

Proces TESTOWY. Steruje charakterystyką oświetlenia. Dodatkowa linia sterowania, diagnostyki, sprawdzania modułu już zainstalowanego na płytkach drukowanych. Deski umieszczane są w maszynie zgodnie z charakterystyką każdego klastra. Sprzęt pozwala ocenić wszystkie istotne parametry wyświetlane na monitorach.

OPAKOWANIE Każdy sprawdzony i gotowy element na końcu linii jest zbierany i pakowany przez pracownika, umieszczając go za plastikowymi formami i pudłami na paletach. Tempo jest średnie. 1 osoba w trakcie. Opłaty przesyłane są na główny montaż KOŃCOWY.

Proces ICT Lutowanie/POST SMT. Lutownica ręczna służy do lutowania pojedynczych elementów, które nie zostały zlutowane maszynowo w procesie SMT. Już przetworzone komponenty umieszczane są w plastikowych formach i montowane na stojakach/skrzyniach. Proces ma charakter siedzący. Wymaga dobrej uwagi, wzroku, bez drżenia rąk.