Nauka języka niemieckiego - darmowe sposoby

 Chcąc podjąć pracę w Niemczech, musisz zwrócić uwagę na swój poziom języka niemieckiego. Chociaż jest wiele stanowisk, które nie wymagają jego biegłego opanowania, życie codzienne wymaga poznania przez Ciebie przynajmniej podstawowych zwrotów. W jaki sposób można za darmo poznawać język naszych zachodnich sąsiadów? Przedstawiamy kilka wartościowych miejsc w sieci.


Uwaga, jeśli nie chcesz uczyć się niemieckiego, nie martw się - na Jober.pl znajdziesz oferty pracy bez znajomości języka:

https://niemcy.jober.pl/b/bez-znajomosci-jezyka/


Duolingo

To bezpłatny serwis i aplikacja na telefon do nauki języków obcych, w tym języka niemieckiego. Jest oparty na systemie rywalizacji (wykorzystanie mechanizmu z gier), by zmotywować Cię do regularnej nauki. Ćwiczenia są tak dobierane, by wspierać wszystkie obszary – mówienie, słuchanie i czytanie. W wersji bezpłatnej wyświetlają się reklamy, można je wyłączyć, wykupując dostęp do wersji premium.

https://pl.duolingo.com/


Kurs za darmo, bez rejestracji

Jeśli chcesz sobie powtórzyć podstawowe zwroty w języku niemieckim lub po prostu rozpoczynasz naukę, to warto przerobić darmowy kurs dostępny na stronie www.podstawyniemieckiego.pl. Masz dostęp do 24 lekcji zawierających odmianę czasowników, zwroty przydatne w sklepie, restauracji czy pracy. Dostęp bez logowania.


Deutsche Academie

Nauka niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania. Możesz dostosować ilość pytań, które przerobisz w ramach lekcji oraz ich poziom. Sam decydujesz o tempie pracy i sposobie nauki. Ogromna baza wiedzy podana w przystępny sposób, dostępna bez rejestracji. 

https://www.deutschakademie.de/online-deutschkurs/polnisch/deutschkurs


Poszukaj w mediach społecznościowych

Nie tylko dedykowane serwisy, czy aplikacje mogą pomóc Ci w nauce języka niemieckiego. Media społecznościowe to nie tylko miejsce rozrywki, ale też wielu wartościowych treści. Sprawdź, co mogą zaoferować Ci twórcy internetowi. Oczywiście to tylko wycinek tego, co możesz znaleźć w sieci, wystarczy poszukać i na pewno znajdziesz coś dla siebie! Przedstawiamy nasze propozycje:


1. Niemiecki po ludzku

https://www.facebook.com/niemieckipoludzku/

Codzienna dawka wiedzy i obycia z językiem niemieckim. Ciekawostki związane z życiem w Niemczech. Wszystko podane w bardzo przystępny sposób.

2. Niemiecki z przyjemnością - Natalia Kamysz

https://www.youtube.com/channel/UC5InDoY1Tq8H-_UbcbAUfZg

Kanał prowadzony przez Natalię Kamysz, gdzie znajdziesz filmy z lekcjami, słówkami a także na przykład zwroty przydatne w konkretnych zawodach (opiekun osób starszych).

3. Nauka Niemieckiego Językowo

Zawiera filmiki z zagadnieniami przydatnymi do samodzielnego funkcjonowania w Niemczech. Informacje podane w bardzo przystępny i otwarty sposób.

https://www.youtube.com/channel/UCCTy1xu1keqBAF6bZlxqgLQ

4. Agnieszka Drummer

https://www.youtube.com/user/AgnieszkaDrummer

Kanał prowadzony przez Agnieszkę Drummer - lektorkę niemieckiego, wykładowcę akademickiego, tłumaczkę oraz autorkę kilkunastu bestsellerowych podręczników. Autorka prowadzi też bloga pod adresem: https://agnieszkadrummer.pl/


Na koniec przedstawiam jeszcze dwie grupy, które zrzeszają osoby chętne do nauki języka niemieckiego. Można w ten sposób przedyskutować swoje wątpliwości, szukać inspiracji do dalszej nauki i znaleźć kompana do wspólnej motywacji.

1. Niemiecki w praktyce - grupa dla uczących się niemieckiego

https://www.facebook.com/groups/1280406985341437/

2. Język niemiecki - dla każdego

https://www.facebook.com/jezykniemiecki.dlakazdego


Język niemiecki nie ma najlepszej opinii. Uważany jest za ostry i ciężki w nauce oraz odbiorze. Jednak nauka języka niemieckiego nie musi być dla Ciebie udręką! Wystarczy, że znajdziesz miejsce, w którym styl nauki języka będzie Ci odpowiadać i sprawiać Ci przyjemność. Ich wünsche dir viel Spaß beim Deutschlernen!