Nauka języka Holenderskiego - darmowe sposoby

Znajomość, chociaż podstawowych zwrotów, języka holenderskiego może być bardzo przydatna przy szukaniu pracy w Holandii, ale także w życiu codziennym. W tym artykule przedstawimy Wam kilka sprawdzonych sposobów na naukę języka holenderskiego przez internet.

Czy holenderski jest trudny?

Holenderski tak samo jak angielski czy niemiecki, należy do grupy języków germańskich, co oznacza, że jego gramatyka i słownictwo będzie podobne i to widać na pierwszy rzut oka. Holenderski to mieszanka niemieckiego i angielskiego. Dla kogoś, kto zna jeden z języków germańskich, nauka holenderskiego powinna być bardzo łatwa.

Darmowe kursy językowe online dla początkujących

Loecsen.com to platforma, która oferuje naukę podstawowych zwrotów w blisko 20 językach, w tym wspomnianym języku holenderskim. Znajdziesz tam bogate słownictwo, prawdziwe, codziennie używane zwroty, wspomagane przez ilustracje i ćwiczenia. Dowiesz się także, jaka jest prawidłowa wymowa nowo poznanych wyrażeń. 

https://www.loecsen.com/pl


Duolingo

Czyli serwis i aplikacja na telefon do nauki języków obcych, który motywuje Cię do regularnej nauki. Ćwiczenia są tak dobierane, aby wspierać wszystkie obszary – mówienie, słuchanie i czytanie. W wersji premium możesz wyłączyć wyświetlanie reklam.

https://www.duolingo.com/enroll/nl-NL/en/Nauka-holenderskiego


LingoHut

Oferuje naukę niderlandzkiego samodzielnie. Dzięki 125 bezpłatnym lekcjom możesz przyswajać podstawowe słówka przydatne w codziennym życiu.

https://www.lingohut.com/pl/l80/naucz-si%C4%99-j%C4%99zyka-niderlandzkiego


YouTube w służbie nauki języków

Jak to często bywa w kwestii nauki języków obcych, bardzo pomocna okazuje się platforma YouTube. Tu pasjonaci oraz nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i pokazują ciekawostki związane ze specyfiką danego języka, także języka holenderskiego. Wybraliśmy dla Ciebie trzy kanały warte, w naszej ocenie, uwagi.


TaalEffect Waalwijk

Kanał prowadzony przez Polkę, która w Holandii prowadzi własną szkołę językową online. Na kanale w bardzo przystępny sposób pokazuje przydatne słówka, a także tłumaczy zawiłości gramatyczne w języku holenderskim. Opiera się na codziennym życiu, pokazuje faktycznie stosowane zwroty. Fajne jest to, że opiera się też na bajkach dziecięcych, co pokazuje stosowanie języka w codziennej formie. 


Poznaj kanał:https://www.youtube.com/channel/UCHkeefo16xysCT42EtH23Kg


Taalbureau Eemland - szkoła języka niderlandzkiego

Profil prowadzony przez dyplomowanego nauczyciela języka niderlandzkiego i właścicielki szkoły językowej. Przemyca ona przydatne słówka i zwroty za pomocą ultraszybkich, nawet kilkudziesięcio sekundowych filmików. Teraz już nie odłożysz nauki na później. Brak czasu? To żadna wymówka.


Poznaj kanał:https://www.youtube.com/channel/UC5CR6DyTi9iirqmiuRFW8UA


Polska - World Language School

Znajdziesz tutaj filmiki związane z wieloma językami, w tym również holenderskim. Przedstawiają one przydatne zwroty wraz z wymową w prostej, nierozpraszającej formie, która pomaga w powtarzaniu nauczonego materiału. 


Poznaj kanał:https://www.youtube.com/watch?v=9FO6GDfHAXQ


Poznaj przyjazną społeczność

Wyjeżdżając do pracy za granicę możesz czuć się osamotniony, szczególnie jeśli nie znasz języka. Z pomocą może przyjść grupa osób w podobnej sytuacji. Warto poszukać wokół siebie osób, które także się uczą i mają podobne problemy. Obecnie z pomocą przychodzą także media społecznościowe, gdzie można znaleźć fora tematyczne. My polecamy grupę na Facebooku “Niderlandzki Wizualnie- rozwój na emigracji”, która jest miejscem na wymianę doświadczeń związanych z nauką języka niderlandzkiego, jak i doświadczeń osobistych związanych z pobytem w Holandii.


Jeśli nie masz teraz środków, by opłacić kosztowny kurs języka holenderskiego, warto sięgnąć po darmowe materiały dostępne na wyciągnięcie ręki. Pomogą Ci one utrwalić poznane już słówka i zwroty, i osłuchać się z językiem, zanim wypłyniesz na szerokie wody pracy w Holandii. 


Czy znajdę pracę bez znajomości języka

Szukanie pracy bez znajomości języka na pewno będzie trudniejsze i warto znać przynajmniej angielski, ale jest też sporo ofert, głównie przez polskie agencje, które nie wymagają znajomości języka w pracy. Zobacz oferty bez wymaganej znajomości języka: https://holandia.jober.pl/b/bez-znajomosci-jezyka/